#ikbloggerlarisirketlerde Projesi

İK Bloglarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu artış ile birlikte ulaştıkları okuyucu sayısı ve yarattıkları etki de gittikçe önemli hale geliyor. Gün geçmiyor ki şirketler bu etkinin ve İK Bloglarının değerinin farkına varıp onlar ile farklı konularda etkileşime geçmesin.

Zaman zaman bu etkileşim İK Bloggerlarını şirketlere davet edilmesi ile gerçekleşirken zaman zaman da şirketin paylaşmak istediği yeni bir uygulamayı yine İK bloggerlarını farklı ortamlarda bir yemek eşliğinde toplayarak aktarmak şeklinde olabiliyor.

#ikbloggerlarisirketlerde projesi ile bu etkileşimi bir adım öteye götürmeyi amaçlıyoruz.

Amacımız, İK Bloggerları ile şirketleri bir araya getirip şirketlerin tanıtmak istediği İK uygulamalarını İK Blogları aracılığı ile sadece kongre, seminer, zirve gibi platformlarda değil daha geniş bir okuyucu kitlesi bulunan İK Bloglarında paylaşmalarını sağlamak.

Proje genel hatları ile her şirket ile eşleşecek bir İK Bloggerının yarım/tam gün ilgili şirkette misafir olarak şirketin paylaşmak istediği İK uygulamasına dair detaylı bir bilgi alması, şirketin ofisinde zaman geçirmesi ve ardından bu ziyareti takip eden bir hafta içinde kendi blogunda bu deneyimlerini paylaşması üzerine kurulu.

Proje ekibimiz Kurum Sorumluları Artemiz GÜLER ve Ayşe KİRMAN ile Blogger Sorumluları Ezgi FEDA ve Burçin ŞORAY ERDAĞ olmaz üzere 4 kişiden oluşmaktadır.

Projenin ilk fazında projeye katılmayı kabul eden sektörlerinde lider, işveren markasına yatırım yapan ve bu işbirliği ile fark yaratmak isteyen 10 dan fazla şirket bulunmaktadır.

Tüm şirketlerden hangi konuda/alanda paylaşım yapmak istedikleri bilgisi alınmış ve şirket öncelikleri belirlenmiştir.

Projeye katılmak isteyen İK Bloggerlarının sahip olması gereken kriterler ve seçim kriterleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

• İK Bloggerları proje işleyişini kabul etmeli.

• Çalışma gönüllülük esasına dayanmaktadır.

• Blog yazısı yazılacak şirket ile aynı iş kolunda çalışmıyor olmak gereklidir.

• İK alanında okuyor ya da çalışıyor/çalışmış olmak gereklidir.

• Aktif kullanımda olan bir blog sayfasına sahip olunması beklenmektedir. (Aktif: Yılda en az 6 yazı yazmış olmak)

• Sahip olunan blogun gelir modelinin olmaması, ticari faaliyetin bir parçası/tanıtım aracı olmaması, reklam almaması gereklidir.

• Kişisel ya da bloguna ait sosyal medya hesaplarına sahip olunmalıdır. (twitter, facebook, linkedin)

• Projeye katılım için en az yarım iş günü projenin şirket ziyaretine uygun olmak önemlidir.

• Projeye dahil olabilmek için proje lansmana katılmak gereklidir.

Başvurular projenin mail adresi ikbloggerlarisirketlerde@gmail.com üzerinden İK Bloggerının kendilerini ve bloglarını anlattıkları bir mail atması ile alınacaktır. Başvuru süresi sürecin tetiklenmesinden itibaren 15 gün olacaktır.

Kriterleri sağlayan ve projede yer almak için başvuruda bulunan tüm bloggerlar, proje blogger sorumluları tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Katılımcı şirketler başvurusu olumlu bulunan İK Bloggerları ile eşleştirme yapılabilmesi için paylaşılacaktır.

Kriterlere uygun bulunan ve projeye devam etmesinde herhangi bir sakınca bulunmayan aday bloggerlardan tercih ettikleri ilk 3 şirket ismi alınacaktır. Şirket tarafına da benzer bir tercih sistemi uygulanacaktır.

Karşılıklı eşleştirmeler tamamlandıktan sonra şirket ve İK Bloggerı için uygun olan ortak bir günde buluşma sağlanacaktır. Buluşma sonrası İK Bloggerlarına yazılarını hazırlamaları için en fazla bir hafta süre verilmesi planlanmaktadır. İlgili yazılar şirketler ile paylaşılacak ve onların tarafından da onay alınacaktır.

Kurumlar başvuru için Artemiz GÜLER ve Ayşe KİRMAN ile bağlantıya geçebilir ya da ikbloggerlarisirketlerde@gmail.com adresine mail atabilirler.

Blogger başvuruları için son tarih 05.04.2016‘dır. Başvurular sadece ikbloggerlarisirketlerde@gmail.com adresi üzerinden kabul edilecektir.

 

 

 

 

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s